moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wy pokazujecie wielkość Polski

Dziękuję wam serdecznie za dotychczasową wspaniałą służbę ojczyźnie. Wy pokazujecie wielkość Polski. Wszyscy jesteśmy z was ogromnie dumni. Składam hołd wszystkim polskim żołnierzom, którzy polegli. Składam wyrazy szacunku wszystkim weteranom i kombatantom. Składam im wszystkim głęboki ukłon i chcę żołnierzom powiedzieć: będę czynił wszystko, abyście i wy, i wasze rodziny mieli poczucie, że ojczyzna tak was kocha, jak wy ją kochacie – mówił prezydent Andrzej Duda, składając żołnierzom życzenia podczas obchodów Święta Wojska Polskiego.

Wspaniali żołnierze!

Ogromnie się cieszę, że dziś dzień naszej wielkiej rocznicy i naszej wielkiej radości. Radosne święto zwycięstwa Polski. 95 lat od Wielkiej Bitwy Warszawskiej, bitwy, w której polscy żołnierze razem, mężnie, niezależnie od pochodzenia, zatrzymali nawałę bolszewicką, nie tylko na Polskę, ale nawałę bolszewicką na Europę.

Wy, polscy żołnierze, jesteście spadkobiercami swoich pradziadków, dziadków, którzy w tej wielkiej bitwie brali udział, którzy wezwani przez marszałka Józefa Piłsudskiego, przez Wincentego Witosa poszli na front i zwyciężyli. To wielkie zobowiązanie do służby Polsce, do wiernego prowadzenia spraw naszego kraju, do tego, aby bronić rodaków, aby bronić obywateli, a też, gdy trzeba – walczyć za wolność waszą i naszą.

Żołnierze, składając wam najlepsze życzenia w dniu waszego święta, dziękuję wam serdecznie za dotychczasową wspaniałą służbę ojczyźnie. Wy pokazujecie wielkość Polski. Wszyscy jesteśmy z was ogromnie dumni. Z dumą patrzą na was młodsze pokolenia Polaków i Polek, którzy, gdy zakończycie swoją służbę, zajmą wasze miejsce i dalej będą nieśli dumę polskiego oręża.

Patrzę na wspaniałe, zgromadzone pododdziały, patrzę na polskich żołnierzy, patrzę na naszych gości. Cisną mi się na usta słowa naszej starej, tradycyjnej, wojskowej piosenki: „Lśni polska broń, jak złotych kłosów łan”. Niech lśni coraz jaśniej.

Musimy w tym kierunku działać, modernizować polską armię, wzmacniać ją, wzmacniając tym samym bezpieczeństwo Polski i nas wszystkich, obywateli naszego kraju – Polek i Polaków. To także działanie ramię w ramię ze wszystkimi siłami Sojuszu Północnoatlantyckiego, naszymi sojusznikami, naszymi gwarantami bezpieczeństwa. Wierzę w to, że bezpieczeństwo to już w najbliższym czasie będzie umocnione coraz bardziej.

Składam hołd wszystkim polskim żołnierzom, którzy polegli i w Bitwie Warszawskiej, i wcześniej, i potem, i w II Wojnie Światowej, i po II Wojnie Światowej, kiedy walczyli o niepodległą Polskę. Składam wyrazy szacunku wszystkim weteranom i kombatantom, wszystkim tym, którzy o Polskę walczyli, czy to z bronią w ręku, czy to swoją niezłomnością i odwagą także w czasach Solidarności. Składam im wszystkim głęboki ukłon i chcę żołnierzom powiedzieć: będę czynił wszystko, abyście i wy, i wasze rodziny mieli poczucie, że ojczyzna tak was kocha, jak wy ją kochacie, że będziecie mieli poczucie, że możecie jej służyć, nie martwiąc się o swój przyszły los, o swój przyszły byt, o byt swoich rodzin.

Chciałem jeszcze raz serdecznie dziękując wszystkim polskim żołnierzom i przybyłym gościom, podziękować także organizatorom pięknych patriotycznych uroczystości dziś w całej Polsce. Za to, że zapraszają żołnierzy, za to, że zapraszają weteranów, za to, że stojąc razem tu i w tylu innych miejscach w naszej ojczyźnie, umacniamy poczucie wspólnoty, jednoczymy się wokół ważnych wartości, szukamy tego co wspólne, co dla nas ważne. Ta odbudowa wspólnoty, o której mówiłem tyle razy, to jedno z naszych ważnych zadań. Dziękuję, że dziś jest ono tak pięknie realizowane.

Szanowni Państwo, Polska jest piękna, Polska staje się coraz silniejsza. Chciałbym, abyśmy mieli państwo – tak jak zawsze mówiłem, powtarzając słowa Lecha Kaczyńskiego – które umie bronić słabszych i nie musi bać się silnych. To wielkie zadanie nie tylko polskich żołnierzy, ale także polskich władz na przyszłość i prezydenta Rzeczypospolitej.

Z tego miejsca deklaruję, że to zadanie będę wypełniał ze wszystkich sił!

Andrzej Duda
prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

dodaj komentarz

komentarze

~chor.
1439889600
Może to już najwyższy czas aby rozważyć możliwość przedłużenia okresu służby dla korpusu starszych szeregowych. Wydaje mi się że decydenci rozwiązań prawnych tego problemu nie biorą pod uwagę faktu o podstawowym znaczeniu dla Armii i Państwa Polskiego - tego mianowicie żę ten coraz to nowocześniejszy sprzęt muszą obsługiwać bardzo dobrze wyszkoleni żołnierze i to Oni w konsekwencji tego szkolenia wygrywają wojny ( nie rakiety czy czołgi). Pytanie brzmi - czy opłaca się Państwu Polskiemu- zwłaszcza w obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą-wyrzucać poza bramy koszar fachowców, którzy akurat w tym momencie opanowali rzemiosło perfekcyjnie. Oby nie było tak że strach przed wypłatą świadczenia emerytalnego dla żołnierza polskiego,w przyszłości będzie opisywał historyk, np. Gotlandii. Pozdrawiam , st.chor. rez. Piotr
61-0B-6D-15
~żołnierz
1439828520
No wszystko pieknie ładnie ale art 13 ustawy daje nam tylko 12 lat służby a wy nic z tym nie robicie sami pograżacie sie w swojej dumie a za chwile wojska nie bedzie i nie bedzie miał kto obsługiwac sprzet wojskowy Panie Prezydencie zwierzchniku sił zbrojnych prosze cos z tym zrobic my korpus szeregowych zgadzamy sie na 25 lat służby by miec na utrzymanie rodzin a nie zwiekszac procent bezrobotnych ja żołnierz 18 batalionu powietrzno desantowego w drużunie transportowej powinno nas być 8 zołnierzy a jest za sprawą art już 4 a pojazdów jest 8 mamy podwójny sprzęt na garbie czy tak ma wyglądać armia?.Prosze nie słuchac dowódców zwłaszcza generałów oni kłamią i udają ze jest wszystko ok jeżeli ma pan prezydent godnośc honor i poczucie obowiązku że jest pan prawdziwym zwierzchnikiem sił zbrojnych prosze o zmiane art 13 ustawy dlaczego w innych słuzbach mundurowych moze byc normalnie?Z dnia na dzień odchodza dobrze wyszkoleni żołnierze a na ich miejsce nikt nie jest chętny czy to ma być normalne?.Z poszanowaniem dla nowego Prezydenta żołnierz 18 batalionu powietrzno desantowego.
00-D7-61-C2
~żołnierz
1439750880
Szanowny Panie prezydencie mam nadzieję , że coś Pan zmieni w sprawie żołnierzy kontraktowych...Osobiście dla mnie ta ustawa pragmatyczna z limitem 12 lat jest karygodna ...Dajcie nam robić co KOCHAMY .Szeregowy nie odejdzie po 15 latach będzie służył dalej tylko dajcie nam tą możliwość na litość boską!!! Pański wyborca...
4A-06-9D-D8
~PiotrS
1439673180
Ja osobiście jestem z Panem- Panie Prezydencie, niemniej mam nadzieję że zrobi Pan coś z tymi 12-toma latami. Sam osobiście chociaż zgłosiłem się do odbycia Służby Przygotowawczej dowiedziałem się że na taką służbę są pewne limity, nawet dla ludzi, którzy spełniają kryteria naboru w danej sytuacji. Dziwne że odmawia się przeszkolenia osobom, które są pewne tego, że w sytuacji zagrożenia są/będą gotowi stawić się mimo ryzyka do wsparcia zawodowych żołnierzy i jak sytuacja tego będzie wymagała- oddania życia bądź zdrowia za wolność/ za nasze matki, żony, siostry, dziewczyny, dzieci, rodziny... Mam nadzieję że same limity na szkolenia da się znieść i że Pan coś racjonalnego z tym zrobi. Wyrazy szacunku PiotrS
68-D6-E2-C4
~St.szer.
1439667120
Pokazujcie więcej sprzętu i więcej takich parad. Wmawiajcie ludziom, że to ich obroni. Pokazujcie w wiadomościach tzw. "tematy zastępcze" by odwrócić uwagę opinii publicznej od sytuacji na wschodzie i prawdziwej kondycji WP. Kto tym sprzętem pojedzie skoro rząd pozbywa się szeregowych? "...wojsko liczy 120 000 żołnierzy" to jest 120 000 etatów czyli po odjęciu kucharzy, prawników, generałów itp. zostanie kilka tyś. etatów bojowych. Czy te kilka tyś. wystarczy? Czy nowy prezydent faktycznie coś zmieni? Oby...
BA-40-56-85

Sportowe jubileusze
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Stała baza wojsk USA w Polsce
Niebo bez dominacji
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
„Wojskowe Schengen” coraz bliżej
Kolejny polski F-35 wykonał pierwszy lot
Śmierć w sercu Azji
Bez zmian w emeryturach
Szósta wygrana żołnierzy w meczu z gwiazdami Gortata
Polska szykuje się do produkcji Panter
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Akcja na jeziorze
Premier powołał nową wiceminister obrony
Równanie z „Iksem”
Podróż w ciemność
Ważne decyzje w Brukseli
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Transakcja „MiG-i za technologie” w zawieszeniu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
Brak porozumienia ws. MiG-ów za technologie dronowe
„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych
Bursztynowa Dywizjo, ognia!
Powietrzne cysterny dla Polski
Królestwo pojazdów
„Strzała weterana” spaja środowisko
Grot A3 – zobacz jak wygląda
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Marsz gąsienicowych kolumn
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Bezzałogowe „nietoperze” nad Bałtykiem
At the Controls of F-35A Husarz
Musztra i marsz ubezpieczony
Sojusz Madrytu i Warszawy
Krok w stronę pokoju
Sonda dla Jastrzębia
Pancerny Poznań
Polski wkład w operację „Overlord”
Umowa na pociski do Patriotów
AMW oferuje mieszkania
Przerzut Abramsów do Lublina
Zbrodnicza farsa
Ratunek na polu walki
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Orka tuż, tuż
Koło zamachowe gospodarki
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Mundur, medale i duma
Szermierze i pięściarki na podium
Wsparcie ma znaczenie
Podchorążowie w dżungli
Prezydent z wizytą w Orzyszu
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Mistrzostwa klas mundurowych bez taryfy ulgowej
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Kraków zaprosił weteranów
Zełenski traci Order Orła Białego?
Święto DGRSZ
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Apetyt Smoka rośnie
Minister obrony RFN w Polsce

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO