Ze skutkami pożaru Głównego Punktu Zasilającego w Piotrkowie Trybunalskim zmagają się strażacy, energetycy i wojsko. Na miejsce zostali skierowani żołnierze z 9 Brygady Obrony Terytorialnej, którzy dostarczyli agregaty prądotwórcze. Służby wspólnie pracują nad usunięciem awarii. Wsparcie lokalnej społeczności to jedno z najważniejszych zadań terytorialsów.
Zdjęcie ilustracyjne.
Wojska obrony terytorialnej zostały zaangażowane do pomocy w usuwaniu skutków pożaru, który wybuchł w budynku stacji Głównego Punktu Zasilającego w Piotrkowie Trybunalskim. „We wtorek przed godziną 16 duża część Piotrkowa została pozbawiona zasilania. Powodem był pożar w budynku stacji Głównego Punktu Zasilającego. Teren zabezpieczała straż pożarna i energetycy. Oddymianie pomieszczeń i gaszenie pożaru trwało kilka godzin” – informuje Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Okazało się, że pożar wybuchł pod posadzką budynku stacji transformatorowej.
Około godziny 20 zakończyła się akcja strażaków, ale prąd pojawił się tylko w 80% gospodarstw. Niestety ogień zniszczył część rozdzielni zasilającej odbiorców stacji Piotrków Trybunalski. O wsparcie w zwalczaniu skutków pożaru zaapelowała Dorota Ryl, wojewoda łódzki. Do pomocy pracującym na miejscu służbom zostali skierowani żołnierze z 9 Brygady Obrony Terytorialnej. – Dostarczyliśmy dwa agregatory prądotwórcze o łącznej mocy 1400 kW – mówi Joanna Pilas, rzecznik prasowy łódzkiej 9 BOT. Terytorialsi z WOT-u włączyli się również w akcję na miejscu wypadku. „Dzięki sprawnemu działaniu naszych żołnierzy uda się zminimalizować negatywne skutki pożaru” – informują wojska obrony terytorialnej. Energetycy szacują straty i wymieniają sprzęt niezbędny do działania Głównego Punktu Zasilającego.
9 Brygada Obrony Terytorialnej nie po raz pierwszy wspiera mieszkańców województwa łódzkiego. Żołnierze pomagali między innymi instytucjom odpowiedzialnym za przyjmowanie uchodźców z Ukrainy. Włączyli się również w pomoc szpitalom oraz domom opieki społecznej podczas pandemii COVID-19. – Misją WOT-u jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w sytuacjach klęsk, katastrof i wypadków – podkreśla Joanna Pilas. – Żołnierze wykazują gotowość do działania oraz zaangażowanie w niesienie pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.
autor zdjęć: DWOT, 9 ŁBOT
komentarze