moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sukcesy żołnierzy CWZS-u

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego na mistrzostwach Europy w strzelectwie oraz zawodach o Puchar Świata w kajakarstwie i wioślarstwie. Strzelcy zdobyli trzy medale, w tym dwa przypadły plut. Karolinie Romańczyk. Kajakarze wywalczyli osiem krążków, wioślarze zaś jeden. Po złote medale sięgnęli: szer. Martyna Klatt i szer. Wiktor Głazunow.

Trzy miejsca na podium wywalczyli żołnierze z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego na mistrzostwach Europy w strzelaniu kulowym, które potrwają do 7 czerwca w chorwackim Osijeku. Strzelcy rywalizują na trzech dystansach: 25, 50 i 300 m. Na tym ostatnim plut. Karolina Romańczyk zdobyła tytuł wicemistrzowski w konkurencji karabin 3 × 20 strzałów. W tej samej konkurencji wraz z koleżankami zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wraz z Romańczyk strzelały zawodniczki, które w zeszłym roku pożegnały się z CWZS-em: sierż. Sylwia Bogacka i st. szer. spec. Paula Wrońska. Ponadto plut. Karolina Romańczyk wraz z mężem Danielem wywalczyła srebrny medal w dwójkach mieszanych w karabinie na 300 m w postawie leżąc. W meczu o złoto polski duet przegrał 11:17 z parą ze Szwecji – Elin Åhlin i Karlem Olssonem. Kpr. Rafał Łukaszyk zdobył zaś – wraz z Danielem Romańczykiem i Andrzejem Burdą – brązowy medal w rywalizacji drużynowej w konkurencji karabin 3 × 20 strzałów na 300 m.

Kajakarze z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego w ostatni weekend rywalizowali na torze regatowym Malta w Poznaniu. Stawką zawodów były medale Pucharu Świata w sprincie kajakowym. Biało-Czerwoni w sumie wywalczyli 22 medale, w tym reprezentanci CWZS-u osiem: po dwa złote i srebrne oraz cztery brązowe.Na najwyższym podium w Poznaniu stanęli szer. Martyna Klatt i szer. Wiktor Głazunow. Kajakarka CWZS-u zdobyła złoto w dwójkach mieszanych na dystansie 500 m. Szer. Martyna Klatt płynęła wraz z Jakubem Stepunem. Oboje po raz pierwszy w tym sezonie wspólnie rywalizowali w mikście. Szer. Wiktor Głazunow zaś był niepokonany w finale kanadyjkowych jedynek na 1000 m. Drugi medal dla Polski – brązowy – wywalczył w konkurencji C-1 1000 m Łukasz Witkowski.

Szer. Wiktor Głazunow wywalczył też srebro w kanadyjkowych dwójkach na 500 m. Wraz z nim po medal popłynął Arsen Śliwiński. Z kolei brąz w tej konkurencji zdobyli Aleksander Kitewski i Oleksii Koliadych. Drugie srebro dla kajakarzy CWZS-u wywalczyła na torze w Poznaniu szer. Dorota Borowska w konkurencji C-1 na 200 m.

REKLAMAZ kolei kajakarze z „armii mistrzów” na torze Malta cztery razy meldowali się w finałach na trzeciej pozycji. St. szer. Karolina Naja, st. szer. Anna Puławska, szer. Adrianna Kąkol i st. szer. spec. Dominika Putto zdobyły brąz w rywalizacji czwórek na 500 m. Ponadto dwie kajakarki z medalowej czwórki stanęły na podium po zakończeniu rywalizacji w dwóch innych konkurencjach. St. szer. Anna Puławska była trzecia w finale jedynek na 500 m, a st. szer. spec. Dominika Putto wraz z Justyną Iskrzycką uplasowały się na trzeciej pozycji w dwójkach na 500 m. Wreszcie st. szer. spec. Katarzyna Kołodziejczyk zdobyła brąz w jedynkach na 200 m.Z kolei st. szer. Fabian Barański, szer. Mirosław Ziętarski, szer. Dominik Czaja i Mateusz Biskup w regatach wioślarskich o Puchar Świata, które odbyły się na torze w Lucernie, wywalczyli srebrny medal w czwórce podwójnej mężczyzn. Złoty medal otrzymali Holendrzy, a brązowy Włosi. Biało-Czerwoni stracili do zwycięzców 1,52 s, a reprezentantów Italii wyprzedzili o 2,75 s. Czwórka podwójna mężczyzn była jedyną polską osadą startującą w Szwajcarii. Finałowe zawody o Puchar Świata odbędą się 14–16 czerwca w Poznaniu.

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: CWZS, PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

dodaj komentarz

komentarze


Powstanie polsko-koreańskie konsorcjum
 
„Oczko” wojskowych lekkoatletów
Pierwsze ćwiczenia Eurokorpusu w Polsce
Naukowcy z MIIWŚ szukają szczątków westerplatczyków
Serwis bliżej domu
Lato pod wodą
Katastrofa M-346. Nie żyje pilot Bielika
Jak usprawnić działania służb na granicy
Szczyt NATO w Waszyngtonie: Ukraina o krok bliżej Sojuszu
Konsultacje polsko-niemieckie w Warszawie
Rusza operacja „Bezpieczne Podlasie”
Prezydent Zełenski w Warszawie
Ćwierć wieku pracy na rzecz polskich peacekeeperów
Pancerny sznyt
Szpital u „Troski”
„Jaguar” z Gujany
Oficerskie gwiazdki dla absolwentów WAT-u
Specjalsi zakończyli dyżur w SON-ie
Unia Europejska pomoże Ukrainie
Polski Kontyngent Wojskowy Olimp w Paryżu
Spotkanie z żołnierzami przed szczytem NATO
Strzelnice dla specjalsów
Żołnierze gen. Maczka na piłkarskich koszulkach
Szkolenie na miarę czasów
Ostatnia niedziela…
Sukces lekkoatletów CWZS-u w Paryżu
Biało-czerwona nad Wilnem
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zdzisław Krasnodębski – bohater bitwy o Anglię
Ludzie bez twarzy
Włoskie Eurofightery na polskim niebie
Spędź wakacje z wojskiem!
Wojskowa odprawa przed szczytem Sojuszu
Czujemy się tu jak w rodzinie
Niepokonana reprezentacja Czarnej Dywizji
Mark Rutte pokieruje NATO
Polsko-litewskie konsultacje
Szkolenie do walk w mieście
Medalowe żniwa pływaków i florecistek CWZS-u
Wodne szkolenie wielkopolskich terytorialsów
Walka – tak, ale tylko polityczna
Olimp gotowy na igrzyska!
Oczy na Kijów
Za zdrowie utracone na służbie
Parasol nad Morzem Bałtyckim
Miliardy na modernizację armii
Patrioty i F-16 dla Ukrainy. Trwa szczyt NATO
Logistyczne wzmocnienie Pilicy
Sportowa rywalizacja weteranów misji
X ŚWIĘTO STRZELCA KONNEGO.
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szczyt NATO: wzmacniamy wschodnią flankę
By żołnierze mogli służyć bezpiecznie
Spadochroniarze na warcie w UE
RBN przed szczytem NATO
Nowy porządek w Europie
Śmierć przyszła po wojnie
Unowocześnione Rosomaki dla wojska
Szczyt NATO, czyli siła w Sojuszu
Katastrofa gibraltarska, czyli śmierć gen. Sikorskiego
Roczny dyżur spadochroniarzy
Wsparcie MON-u dla studentów
Trzy miecze, czyli międzynarodowy sprawdzian

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO