Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Piąty remis Kawalerii

Kawalerzyści z drużyny tomaszowskiego Wojskowego Klubu Sportowego po raz piąty w tym sezonie, a drugi z rzędu, podzielili się z rywalami punktami. Kawaleria w 11. kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej zremisowała na Stadionie Miejskim w Tomaszowie Mazowieckim 2:2 z Ceramiką Opoczno.

Przed tygodniem wojskowi prowadzili 2:0 z Ludowym Klubem Sportowym Lubochnia, a potem pozwolili rywalom strzelić dwa gole i mecz zakończył się remisem. W pojedynku z Ceramiką było odwrotnie. To goście strzelili dwie pierwsze bramki w meczu, a kawalerzyści odrabiali straty. Jedenastka z Opoczna objęła prowadzenie w 39. minucie (na listę strzelców wpisał się Błażej Wach). Drugiego gola – w 60. minucie – strzelił Paweł Kowalczyk. Trzy minuty później kontaktową bramkę zdobył kpr. Adam Nowicki. Gola na wagę remisu strzelił w 77. minucie Kamil Węgliński.

Może się wydawać, że kawalerzyści cieszyli się ze zdobycia punktu w meczu, który po godzinie gry przegrywali 0:2. Tymczasem nie mogli sobie darować tego, że w kilku dogodnych sytuacjach do zdobycia bramki zabrakło im zachowania „zimnej krwi”. – Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Mogliśmy pierwsi strzelić bramki w tym meczu. Tak się nie stało. Za to goście, po dość fartownie zdobytym pierwszym golu, zdobyli drugiego i mogli skupić się na obronie korzystnego rezultatu – mówi prezes tomaszowskiego WKS sierż. Piotr Mostowski.

W drugiej połowie kawalerzyści dominowali na boisku, ale tylko dwa razy udało im się udokumentować swoją przewagę bramkami. Pierwszy pokonał bramkarza gości kpr. Adam Nowicki, który dośrodkowanie z rzutu rożnego wykończył uderzeniem piłki głową. Z kolei Kamil Węgliński, po akcji z Wojciechem Boguszem, precyzyjnie przerzucił piłkę nad bramkarzem Ceramiki. – Dobrze, że udało się zremisować. Jednak szkoda, że tylko w ostatnich 20 minutach meczu nie udało nam się wykorzystać kilku z wyśmienitych okazji do zdobycia bramek. Niestety, znów zabrakło nam szczęścia – twierdzi sierżant Mostowski.

WKS Kawaleria w jedenastu kolejkach zgromadziła jedenaście punktów i zajmuje trzynastą lokatę w tabeli. Za tydzień wojskowi grać będą w Bukowcu Opoczyńskim z drużyną Zakładowego Klubu Sportowego Woy. Najbliższy rywal kawalerzystów z 15 pkt. zajmuje dziewiątą pozycję w rozgrywkach piotrkowskiej klasy okręgowej.