Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Biegacz Mety mistrzem Polski w półmaratonie

Zwycięstwem reprezentanta Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec Marcina Błazińskiego zakończyły się mistrzostwa Polski w półmaratonie. Na podium czempionatu, który odbył się w Pile w ramach 23. Międzynarodowego Półmaratonu Philiipsa, obok biegacza Mety stanęli: Paweł Ochal i Emil Dobrowolski z klubu Prefbet Śniadowo Łomża.

Pierwszy w historii WKB Meta mistrz Polski w półmaratonie – Marcin Błaziński

Reprezentant lublinieckiej Mety dystans 21 km 97,5 m pokonał w godzinę 5 minut 4 sekundy. Paweł Ochal uzyskał czas 1:06:22, a Emil Dobrowolski 1:07:02. Czwarte miejsce zajął szer. elew Damian Kabat z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu oraz reprezentant Stowarzyszenia Lekkoatletycznego Wojskowy Klub Sportowy Zawisza Bydgoszcz. Brązowy medal przegrał różnicą 21 sekund. Marcin Błaziński w klasyfikacji 23. Międzynarodowego Półmaratonu Philiipsa zajął trzecie miejsce. Wyprzedzili go Kenijczycy: Joshua Maingi (1:03:05) i Martin Mukule (1:04:09). Na mecie zameldowało się 2431 zawodników, w tym 431 kobiet.

Tym razem w ramach pilskiego półmaratonu nie rywalizowały o medale mistrzostw kraju panie. Bieg wygrała zawodniczka z poznańskiego Wojskowego Zespołu Sportowego st. szer. Olga Kalendarowa-Ochal (1:14:18) przed biegaczką z Ukrainy Swietłaną Stanko (1:15:59) i zawodniczką z Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Izabelą Trzaskalską (1:18:11). Czwartą lokatę wywalczyła reprezentantka lublinieckiej Mety Karolina Pilarska (1:19:09), a tuż za nią finiszowała chor. Marta Szenk. Zawodniczka reprezentująca Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych i SL WKS Zawisza Bydgoszcz uzyskała czas 1:19:52.

Karolina Pilarska na mecie pilskiego półmaratonu

Wiceprezes lublinieckiej Mety st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński był bardzo zadowolony z wyników uzyskanych w Pile przez Marcina Błazińskiego i Karolinę Pilarską. Przed rokiem najlepszy biegacz Mety wywalczył w Pile srebrny medal mistrzostw kraju w półmaratonie, a w tym sezonie wywalczył w barwach lublinieckiego klubu brązowy medal w biegu na dystansie 10000 m. W swojej kolekcji medalowej ma również tytuł mistrza Polski w biegu przełajowym z 2009 roku – wtedy jeszcze nie był zawodnikiem Mety.

– Marcin odniósł największy sukces w historii klubu. Doczekaliśmy się mistrza kraju na drugim po maratonie najbardziej prestiżowym dystansie długodystansowym – mówi zadowolony wiceprezes Mety. – W Pile nie było dobrych warunków do bicia rekordowych wyników, choć naszej Karolinie udało się o pół minuty pobić klubowy rekord. Marcin zamierza w tym roku uzyskać jeszcze wartościowy rezultat w maratonie. Wszystko podporządkowuje startowi w Berlinie. Dlatego zrezygnował z występu w Maratonie Warszawskim – dodaje chorąży Rosiński.