Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Czterech żołnierzy powalczy w ME lekkoatletów

Po zakończeniu krajowego halowego czempionatu lekkoatletów w Spale Polski Związek Lekkiej Atletyki podał skład reprezentacji Polski na 32. Halowe Mistrzostwa Europy w Goeteborgu. W 20-osobowej ekipie znalazło się czterech żołnierzy: po dwóch z Wojskowego Zespołu Sportowego Bydgoszcz i WZS Wrocław.

St. szer. Marika Popowicz, z prawej, lubi startować w spalskiej hali.

Czempionat Starego Kontynentu pod dachem rozpocznie się 28 lutego. Minima ustalone przez lekkoatletyczną centralę na tę imprezę wypełnili: szer. Paweł Lewandowski z WZS Bydgoszcz, st. szer. Bartosz Nowicki i st. szer. Mateusz Demczyszak (obaj z WZS Wrocław). Szansę startu w Goeteborgu otrzymał również mistrz wojskowych igrzysk w Rio de Janeiro w biegu na 110 m przez płotki st. szer. Dominik Bochenek z WZS Bydgoszcz, który powraca na lekkoatletyczne areny po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją.

Szer. Paweł Lewandowski – halowy wicemistrz Europy z Paryża (2011) w biegu na 800 m i m.in. mistrz V Letniej Olimpiady Wojskowej w Rio de Janeiro (2011) w biegu na 800 m – nie startował w 57. Halowych Mistrzostwach Polski w Spale, ale w tym samym czasie rywalizował w silnie obsadzonym mityngu halowym w Birmingham, gdzie z wynikiem 3 min 38,24 s zajął trzecie miejsce. Mistrz Europy w biegu na 800 m na otwartym stadionie z 2010 r. na czempionacie w Goeteborgu prawdopodobnie pobiegnie na dystansie 1500.

W składzie reprezentacji Polski jest jeszcze dwóch biegaczy, którzy powalczą o awans do finału w biegu na 1500 m. To Szymon Krawczyk z AZS AWF Wrocław i st. szer. Bartosz Nowicki z Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław. Obaj na spalskich mistrzostwach wywalczyli złote medale: Krawczyk w biegu na 1500 m, a Nowicki w biegu na 800 m. Z kolei st. szer. Mateusz Demczyszak, który w Goeteborgu rywalizować będzie na dystansie 3000 m, w 57. HMP zdobył brąz w biegu na 1500 m. Czwarty z żołnierzy, który pojedzie do Szwecji – st. szer. Dominik Bochenek – w Spale wygrał bieg na 60 m przez płotki i w tej konkurencji wystartuje w Goeteborgu.

Poza Nowickim, Demczyszakiem i Bochenkiem na podium krajowego czempionatu stanęło jeszcze troje żołnierzy, którzy nie zostali powołani do składu reprezentacji Polski na mistrzostwa Starego Kontynentu. Dwa złote medale – w biegu na 60 i 200 m – wywalczyła st. szer. Marika Popowicz z bydgoskiego WZS. Na dystansie 200 m brązowy medal zdobyła jej koleżanka z reprezentacyjnej sztafety 4x100 m st. szer. Ewelina Ptak z wrocławskiego WZS. Natomiast halowym mistrzem kraju w biegu na 3000 m został szer. Łukasz Parszczyński, który w grudniu w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu ukończył szkolenie przygotowawcze do Narodowych Sił Rezerwowych.