Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Szóste miejsce Magdaleny Gwizdoń

W wojskowym ośrodku biatlonowym w słoweńskiej Pokljuce biatloniści rozpoczęli trzeci etap rywalizacji o Puchar Świata. W biegu sprinterskim bardzo dobrze spisała się st. szer. Magdalena Gwizdoń, która po raz drugi w tym sezonie uplasowała się na szóstej pozycji.

St. szer. Magdalena Gwizdoń w Pokljuce po raz drugi w tym sezonie uplasowała się w pierwszej szóstce zawodów o PŚ

W Pokljuce najbardziej doświadczona z polskich biatlonistek musiała pokonać jedną rundę karną. Triumfowała Czeszka Gabriela Soukalowa przed Niemką Miriam Goessner i Białorusinką Nadieżdą Skardino. St. szer. Krystyna Pałka, która w Hochfilzen była piąta, w Pokljuce zakończyła rywalizację na 29. pozycji. Lepiej od niej oprócz Gwizdoń pobiegła jeszcze Agnieszka Cyl, która uplasowała się na 19. pozycji. Dwie pozostałe Polki zajęły miejsca w czołowej sześćdziesiątce i tym samym nasze reprezentantki w komplecie wystartują w biegu pościgowym.

Dalsza lokata Pałki, która jest najwyżej sklasyfikowaną Polką w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, to wynik jej dwóch niecelnych strzałów (po jednej nieudanej próbie miała w strzelaniu z pozycji leżącej i stojącej). Przed tygodniem podczas biegu sprinterskiego w Hochfilzen wychowanka Biathlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie Kościelisko strzelała bezbłędnie. W Pokljuce gorszy dzień – podobnie jak najlepsza z Polek – miały zawodniczki z czołowej ósemki klasyfikacji o PŚ. Żadnej z nich nie udało się wywalczyć miejsca na podium. Może ta sztuka uda im się w jutrzejszym biegu pościgowym oraz w niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego.

W rywalizacji mężczyzn najlepszy w biegu sprinterskim w Pokljuce był występujący w barwach Słowenii Chorwat Jakov Fak. Drugi był Norweg Emil Hegle Svendsen, a trzeci Francuz Martin Fourcade. Podobnie jak w pierwszym w tym sezonie biegu sprinterskim w Ostersund, najlepszym z Polaków był st. szer. Łukasz Szczurek. Tak samo jak w inauguracyjnym starcie zawodnik BKS WP Kościelisko zajął 60. miejsce, ostatnie uprawniające do udziału w biegu pościgowym.