Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Twardy liderem tabeli

Drużyna Twardego Świętoszów po zwycięstwie w przedostatniej kolejce rundy jesiennej awansowała na pozycję lidera tabeli jeleniogórskiej klasy okręgowej. Wojskowi wygrali 5:2 z Olimpią Kamienna Góra, czołową drużyną rozgrywek. Mecz odbył się na nowym stadionie w Świętoszowie. Piłkarzom kibicowali brytyjscy żołnierze, którzy przyjechali do Polski na ćwiczenia.

Kapral Dariusz Łojko w pojedynku z Olimpią dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Gospodarze spotkania, pewnie sięgnęli po zwycięstwo. Gole dla Twardego strzelili: kpr. Dariusz Łojko (w 42. i 66. minucie), st. szer. Marcin Łojko (w 25. min), Krzysztof Dewo (strzelił gola głową w 47. min) i st. szer. Krzysztof Chruścicki (w 62. min). Goście zdobyli dwie bramki – w 53. i 80. minucie.

Świętoszowianie dzięki zdobyciu trzech punktów wykorzystali potknięcie dotychczasowego lidera – Piasta Wykroty, który przegrał 1:2 w Osiecznicy z Leśnikiem. Wojskowi wysunęli się na czoło tabeli. Za tydzień, w ostatniej kolejce rundy jesiennej, spotkają się z drużyną Piasta na stadionie w Wykrotach. – Cieszymy się z dzisiejszego zwycięstwa oraz triumfu Leśnika nad Piastem. Za tydzień musimy postarać się o korzystny rezultat w starciu z byłym liderem – mówi ppłk Mariusz Bolecki, prezes Twardego.

Wojskowi pojedynek z Olimpią mogli zakończyć jeszcze lepszym wynikiem. Niestety, nie potrafili wykorzystać kilku dogodnych sytuacji. – Zmarnowaliśmy kilka „setek”. Po zdobyciu piątej bramki nasi piłkarze zaczęli grać zbyt nonszalancko. Natomiast goście w ostatnich 20 minutach starali się bardziej ambitnie walczyć o zmianę niekorzystnego dla nich wyniku. Na szczęście z kilku dogodnych sytuacji, które stworzyli udało im się wykorzystać tylko jedną – przyznaje mł. chor. Władysław Sadowski, kierownik drużyny Twardego. - Mam nadzieję, że za tydzień w pojedynku z Piastem nasi piłkarze będą skoncentrowani przez całe 90 minut – dodaje chorąży.

Na stadionie w Świętoszowie wolny czas spędzało kilkudziesięciu brytyjskich żołnierzy. Przyjechali oni do Polski na manewry „Czarny Orzeł”. Brytyjczycy dopingowali piłkarzy Twardego, którzy w większości są żołnierzami 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Po meczu sojusznicy z Wielkiej Brytanii nagrodzili brawami każdego ze strzelców goli dla Twardego.

W meczu z Olimpią wojskowi zagrali w składzie: st. szer. Marcin Kozdroń – Bartłomiej Flak, Paweł Rissmann, st. szer. Łukasz Iwaniak, st. szer. Janusz Szkarapat – Krzysztof Dewo, st. szer. Daniel Szkarapat, Sylwester Drozd, st. szer. Krystian Chruścicki (od 81. min mjr Leszek Zbąski) – kpr. Dariusz Łojko (od 89. min Piotr Rudek), st. szer. Marcin Łojko (od 75. min mł. chor. Sławomir Iskrzak).