Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kawaleria przegrała z wiceliderem

Drużyna tomaszowskiego Wojskowego Klubu Sportowego Kawaleria w meczu inaugurującym wiosenne rozgrywki przegrała 0:1 z Polonią Piotrków Trybunalski. Drużyna wicelidera bramkę na wagę trzech punktów zdobyła w 71. minucie.

Film: Jacek Szustakowski / portal polska-zbrojna.pl

Na Stadionie Miejskim w Tomaszowie Mazowieckim wojskowi bardzo chcieli się zrewanżować polonistom za porażkę 0:4 w Piotrkowie Trybunalskim. W pierwszej połowie gospodarze nie zdołali jednak stworzyć żadnej dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Nie pozwolili też rozwinąć skrzydeł drużynie wicelidera. Obraz gry uległ zmianie po przerwie. Kawalerzyści tuż po gwizdku sędziego coraz odważniej zapuszczali się na połowę przeciwnika. W pierwszym kwadransie po zmianie stron gospodarze przeważali na boisku, ale niestety nie mogli znaleźć recepty na dobrze zorganizowaną obronę gości. Za to poloniści wykorzystali błąd w grze defensywy wojskowych i w 71. min po strzale Tomasza Dury objęli prowadzenie.

Kawaleria ambitnie dążyła do zmiany niekorzystnego rezultatu. Pod koniec spotkania piłka załopotała w siatce bramkarza Polonii. Sędzia nie uznał jednak bramki, gdyż jego zdaniem została zdobyta ze spalonego. – Szkoda, że sędzia liniowy widział inaczej tę sytuację, która mogła zmienić wynik spotkania. Zasłużyliśmy na jeden punkt – mówi sierż. Piotr Mostowski, prezes tomaszowskiego WKS. – Nie załamujemy się i będziemy walczyć w kolejnych spotkaniach. 7-8 drużyn może spaść w tym sezonie z ligi. Aby się w niej utrzymać, musimy zdobywać punkty także w meczach z zespołami z górnej części tabeli – dodaje prezes.

*****

W meczu z Polonią Piotrków Trybunalski kawalerzyści wystąpili w składzie: Łukasz Dominiczak – Bartłomiej Goździk, kpr. Adam Nowicki, Krzysztof Krawczyk, Łukasz Lewandowski – Aleksander Wojewódzki (od 46. min Krystian Bożyk), Sebastian Nowak, szer. Jakub Szkopiński (od 79. min szer. Tomasz Stańczyk) , Bartłomiej Kawecki – Wojciech Bogusz, Daniel Żygalski ( od 62. min Michał Lis).